2023-04-26 ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ 10 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Στις 04/05/2023 δύο ομάδες του σχολείου μας ,η περιβαλλοντική ομάδα με τίτλο: "Ποιότητα Ατμόσφαιρας στο Δήμο Θέρμης -Αιωρούμενα σωματίδια" και η πολιτιστική ομάδα με τίτλο: "Φως από Γη Μακρινή" θα συμμετέχουν στο 10ο Μαθητικό Φεστιβάλ Παρουσίασης Περιβαλλοντικών και Πολιτιστικών Προγραμμάτων που διοργανώνεται από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής θεσσαλονίκης.

Επίσης δύο μαθήτριες της Β Γυμνασίου που συμμετέχουν στο ΠΣΔ με τίτλο  :"Ποιότητα ατμόσφαιρας στο Δήμο Θέρμης-Αιωρούμενα Σωματίδια" θα λάβουν μέρος στον εικαστικό  διαγωνισμό που θα γίνει στα πλαίσια του 2ου Φεστιβάλ Κυκλικής Οικονομίας του Δήμου Θεσσαλονίκης .

Καλή επιτυχία σε όλους τους μαθητές μας που με ζήλο και ενθουσιασμό λαμβάνουν μέρος σε τέτοιες εκδηλώσεις!